Сьогодні: 28 березня 2024, 10:56

Часовий пояс UTC + 2 годин


Правила форуму


Шановні відвідувачі!
Будьте уважні на сторінках даного форуму.
Тут ви не можете створювати теми, а можете лише відповідати у вже створених.
Не займайтесь флудом.
Ставте чіткі запитання та давайте чіткі відповіді.



 Сторінка 1 з 1 [ 7 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Логістика
ПовідомленняДодано: 03 грудня 2015, 15:05 

З нами з: 07 січня 2010, 15:12
Повідомлення: 88
Прізвище: Буднікевич
Ім'я: Ірина
Спеціальність: Маркетинг
Структура білету та критерії оцінки з курсу "Логістика"
Критерії оцінки: За іспит максимум – 40 балів, ще 60 балів студент отримує за роботу протягом семестру. Розподіл балів за наступні види завдань: За перше теоретичне питання студент отримує від 1 до 15 балів; за кожне правильне визначення категорії студент отримує 1 бали; за кожну правильну відповідь на тест студент отримує 2 бали; за вірно вирішену ситуацію студент отримує від 1 до 10 балів.


Офлайн
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новий кейс с логістики. Читати треба
ПовідомленняДодано: 05 грудня 2015, 14:31 

З нами з: 07 січня 2010, 15:12
Повідомлення: 88
Прізвище: Буднікевич
Ім'я: Ірина
Спеціальність: Маркетинг
Онлайн + офлайн: как продать больше мороженого и собрать большую базу магазинов
\ Автор Александр Рагозин (генеральный директор, Brandtone Russia)

Мобильный маркетинг является очень эффективным инструментом для достижения бизнес-целей. Даже если речь идет о B2B компании, которая никак не связана с интернетом. Практическим опытом использования делится компания Brandtone Russia.
ЗАДАЧА
• Увеличить продажи мороженого «Инмарко» (Unilever Rus) в традиционных каналах дистрибуции на 5-10%,
• Собрать базу контактов торговых точек по всей России.
РЕШЕНИЕ
• Дифференцированная система мотивации торговых точек, в зависимости от их оборота и размера, использование мобильного канала коммуникации, а также простые и понятные правила участия.
РЕАЛИЗАЦИЯ
Brandtone разработало кампанию, в рамках которой торговые точки в канале традиционной торговли по всей России, выполнившие условия акции, получали гарантированное вознаграждение.
Как это работало:
• В рамках мобильной кампании торговые точки подписывали соглашение с Unilever Rus об участии в акции.
• Каждой торговой точке присваивался индивидуальный код.
• Представители торговой точки отправляли эти индивидуальные коды на короткий номер, после чего получали голосовое сообщение и устно подтверждали свою готовность к занесению в базу данных, участию в акции и получение информации от Unilever Rus и Brandtone.
• Далее торговые точки отправляли коды с промо-упаковок заказанного мороженого на короткий номер и за определенное количество активированных кодов получали деньги на телефон.
• В зависимости от типа магазина торговая точка должна была отправить от 3 до 5 промо-кодов, чтобы получить вознаграждение.
• Мгновенное зачисление фиксированной суммы на мобильный телефон работников торговых точек за выполнение условий акции доказало свою эффективность и мотивирующее воздействие на участников программы.
Кампания, нацеленная на торговые точки и их работников, была проведена только с помощью мобильных систем и облачных сервисов. Мобильная связь послужила эффективным каналом прямого вовлечения, мотивации и премирования очень важного для «Инмарко» канала традиционной торговли.
В программе для «Инмарко» компания Brandtone использовала свою инновационную онлайн-платформу KONNECT, позволяющую мониторить акцию и предоставлять отчетность в режиме «реального времени» на национальном уровне.
Использование промо-кодов позволило выстроить дополнительную систему отчетности – еще один инструмент для мониторинга продаж и участия в программе торговых точек традиционной торговли, а также эффективности работы торговых представителей.
РЕЗУЛЬТАТЫ
1) Программа, созданная Brandtone Russia помогла «Инмарко» достичь высоких показателей как в продажах, так и в создании долгосрочных взаимоотношений с каналом традиционной торговли.
2) 25 356 магазинов, которые участвовали в программе, составляют 51% от всех традиционных каналов продажи мороженого.
3) После кампании был зафиксирован рост продаж на 13%
4) Результатом кампании стало создание базы данных из 33 000 торговых точек традиционного канала торговли.
5) В программе приняли участие 39% всех торговых точек канала.
6) 95% торговых точек дали согласие на дальнейшую коммуникацию, что позволило «Инмарко» наладить прямой контакт с каналом традиционной торговли.
Программа доказала свою эффективность, и в ходе нее были решены все поставленные бизнес-задачи.
Кампания была удостоена золотой награды в номинации «Lead Generation» и шорт-листа в номинации «Global Best in Show» по всем категориям на престижном конкурсе MMA SMARTIES.
В 2015 году Brandtone запустило вторую мобильную кампанию для клиента «Инмарко». Популярность программы выросла среди торговых точек, и они активно принимают в ней участие, а это лишний раз доказывает, что мобильный маркетинг является очень эффективным инструментом для достижения бизнес-целей.
Подробнее:http://www.likeni.ru/cases/onlayn-oflayn-kak-prodat-bolshe-morozhenogo-i-sobrat-bolshuyu-bazu-magazinov/?utm_campaign=digest-37&utm_source=Sendsay&utm_medium=email


Офлайн
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Автоматизация интернет-магазина: логистика на «волнах» опера
ПовідомленняДодано: 05 грудня 2015, 16:56 

З нами з: 07 січня 2010, 15:12
Повідомлення: 88
Прізвище: Буднікевич
Ім'я: Ірина
Спеціальність: Маркетинг
Автоматизация интернет-магазина: логистика на «волнах» операций
Прошу прочитати кейс за посиланням (http://new-retail.ru/tehnologii/avtomat ... atsiy3629/ ) та взяти на озброєння дану технологію


Офлайн
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: ГЛОСАРІЙ ДО ІСПИТУ
ПовідомленняДодано: 07 грудня 2015, 18:17 

З нами з: 07 січня 2010, 15:12
Повідомлення: 88
Прізвище: Буднікевич
Ім'я: Ірина
Спеціальність: Маркетинг
Глосарій з курсу «Логістика» за підручником
Дудар Т. Г., Волошин Р. В. Основи логістики. Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 176 с.

АБЦ-аналіз (ABC-analysis) - це спосіб нормування і контролю за станом запасів, який полягає в розділенні номенклатури (N) товарно-матеріальних цінностей, які підпадають під реалізацію, на три нерівномірних підмножини А, В, С на основі деякого формального алгоритму.
Агент - посередник, який працює від чужого імені і за чужий рахунок.
Брокер - посередник, який діє за чужий рахунок і від чужого імені.
Вантажний потік кількість вантажів, перевезених окремими видами транспорту в певному напрямку від пункту відправлення до пункту призначення за певний період.
Вертикальний інформаційний потік - інформаційний потік, який переміщується від вищого рівня управління до нижчого або навпаки.
Виробничі запаси - запаси матеріальних ресурсів і незавершеного виробництва, які надійшли до споживачів і не були піддані переробці; вони знаходяться на підприємствах усіх галузей сфери матеріального виробництва, призначені для виробничого споживання і дозволяють забезпечити безперебійність виробничого процесу.
Витрати втрачених можливостей - характеризують втрачену вигоду, яка пов'язана з тим, що обмежений обсяг ресурсів може бути використаний тільки певним чином, що включає застосування іншого можливого варіанту отримання прибутку.
Внутрішня логістика - логістика, спрямована на координацію й удосконалення господарської діяльності, пов'язаної із управлінням потоковими процесами в межах підприємства або корпоративної групи підприємств.
Гнучка логістична система - Система, у якій доведення матеріального потоку до споживача здійснюється як за прямими зв'язками, так і за участю посередника.
ДДТ (DDT) концепція - логістична концепція "demand-driven techniques)) (реагування на попит). Ця концепція, яка була розроблена на основі RP-концепції, використовується з метою покращення реакції на зміну споживчого попиту. Найбільш відомими модифікаціями DDT - концепції е наступні: ruled based reorder (ROP) ("точка замовлення"), quick response (QR) (швидке реагування на попит), continious replenishment (CR) (безперервне поповнення запасів) та automatic replenishment (AR) (автоматичне поповнення запасів).
Двосторонні логістичні операції - логістичні операції, пов'язані з переходом права власності на продукцію і страхові ризики від однієї юридичної особи до іншої.
Дилер - переважно оптовий посередник, який веде операції від свого імені і за свій рахунок.
Дистриб'ютор - оптовий чи роздрібний посередник, який працює від чужого імені і за свій рахунок.
Договір перевезень - різновид громадянсько-правового акту, у відповідності до якого перевізник за встановлену плату зобов'язується доставити вантаж, отриманий від відправника, в місце призначення і вручити його вантажоотримувачу або іншій спеціально уповноваженій особі.
Договір постачання - угода, відповідно до якої одна юридична особа (постачальник) зобов'язується передати у визначений термін іншій (споживачу) у власність або в оперативне управління продукцію обумовленого асортименту і якості в потрібній кількості, а споживач - прийняти і оплатити цю продукцію.
Експедитор - посередник в логістиці до обов'язків якого можна віднести: організацію перевезення вантажу, забезпечення відправлення і отримання вантажу, а також інші обов'язки, пов'язані з перевезеннями.
Елементарний матеріальний потік - сукупність ресурсів одного найменування, які розташовані на проміжку від конкретного джерела виробництва до моменту споживання.
Ефективність логістичної системи - показник (або система показників), який характеризує якість роботи логістичної системи із заданим рівнем логістичних витрат.
Ешелонована логістична система - система, у якій матеріальний потік доставляється споживачу за участю як мінімум одного посередника.
Закупівельна діяльність - це функція, яка виділяється підприємством, що споживає товар і являє собою процес управління вхідними матеріальними потоками з метою задоволення потреб виробництва в матеріалах потрібної якості по мінімальних цінах.
Закупівля - підсистема підприємства, яка забезпечує надходження матеріального потоку в логістичну систему.
Запаси вантажопереробки - специфічний складський запас, який формується без логістичної операції зберігання (наприклад, перевалка в одному транспортному вузлі з одного виду транспорту на інший, консолідація, сортування і т.д.).
Запаси постачання - матеріальні ресурси, які знаходяться в логістичних ланцюгах від постачальників до складів матеріальних ресурсів товаровиробника, призначені для забезпечення процесу виробництва готової продукції.
Запаси просування - запаси готової продукції, які формуються і підтримуються в дистрибутивних каналах для швидкої реакції на проведену фірмою маркетингову політику просування товару на ринок, зазвичай супроводжувану широкомасштабною рекламою в засобах масової інформації, покликані задовольняти можливе різке збільшення попиту на готову продукцію.
Застарілі (неліквідні) запаси - запаси, які утворюються внаслідок розбіжностей логістичних циклів у виробництві і дистрибуції з життєвим циклом товарів, а також через погіршення якості товарів під час зберігання.
Збут - підсистема підприємства, яка забезпечує вибуття матеріального потоку з логістичної системи.
Зовнішня логістика - логістика, яка займається питаннями з регулювання потокових процесів, шо виходять за межі діяльності, але знаходяться у сфері впливу суб'єкта господарювання.
Інтегральний матеріальний потік - множина елементарних потоків, які формуються на підприємстві.
Інтенсивний розподіл - передбачає забезпечення запасами продукції якомога більшої кількості торгових підприємств.
Інформаційна логістика - логістика, яка організовує потік даних, що супроводжують матеріальний потік, і охоплює управління всіма процесами переміщення і складування реальних товарів на підприємстві, дозволяючи забезпечити своєчасну доставку цих товарів у необхідних кількостях, комплектації, якості, з точки їх виникнення в точку споживання із мінімальними витратами і оптимальним сервісом.
Інформаційний потік - це сукупність даних, які циркулюють в середині логістичної системи, між логістичною системою та зовнішнім середовищем, і містять інформацію, необхідну для управління логістичними операціями та контролю за ними.
Інформаційні сукупності - це дані про певний об'єкт, які можуть бути зареєстровані, збережені і оброблені, тобто це представлення інформації у знаковій формі у вигляді текстів, повідомлень, вхідних даних, таблиць, графіків, завдань і т.д.. Інформаційні технології це операції і процедури, які виконують над інформаційними потоками або інформаційними сукупностями.
Канал розподілу - сукупність підприємств і організацій, через які проходить продукція від місця її виготовлення до місця споживання. Іншими словами, канал розподілу - це шлях, яким товари рухаються від виробника до споживача.
Кянбан (КАNBAN) система - це інформаційна система, яка забезпечує оперативне регулювання кількості виробленої продукції і організації безперервного виробничого потоку, який спроможний швидко перебудуватися і фактично не потребує страхових запасів.
Класифікація вантажів - поділ різноманітних вантажів, які перевозяться транспортом загального користування, на види а залежності від технології навантаження і розвантаження, способу перевезення, виду тари і т.д.
Комісіонер - оптовий чи роздрібний посередник, який працює від свого імені і за чужий рахунок.
Контроль стану запасів - це вивчення і регулювання рівня запасів виробничо-технічного призначення, виробів народного вжитку та ін. З метою виявлення відхилень від норм запасів і прийняття оперативних мір по усуненню відхилень.
Концепція - це система поглядів, певне усвідомлення явиш, процесів та предметів; основний конструктивний принцип різних видів діяльності.
Критичні ресурси - це запаси матеріальних ресурсів, незавершене виробництво, готова продукція і виробничі потужності, які значною мірою впливають на діяльність всієї логістичної системи, і нестача яких може призвести до серйозних збоїв в роботі.
Логістика - це планування, управління, контроль і регулювання руху матеріальних і пов'язаних із ними інформаційних потоків в просторі і часі починаючи від їх первинного джерела і закінчуючи місцем їх кінцевого споживання.
Логістика сервісного відгуку - процес координації логістичних операцій, необхідних для надання послуг найбільш ефективним способом з погляду витрат і задоволення запитів споживачів.
Логістична операція - відособлена сукупність дій з реалізації логістичних функцій, спрямована на перетворення матеріального і/або інформаційного потоку.
Логістична система - це складна організаційно структурована економічна система, яка складається із взаємопов'язаних елементів-ланок, які об'єднані внутрішніми цілями організації бізнесу а також визначеними зовнішніми цілями.
Логістична система з прямими зв'язками - система, в якій матеріальний потік доводиться до споживача без участі посередників, на основі прямих господарських зв'язків.
Логістична функція - сукупність згрупованих логістичних операцій, яка спрямована на реалізацію цілей логістичної системи і задається значеннями показників, які являються її змінними.
Логістичний канал - це частково впорядкована множина різних організацій і окремих осіб, які здійснюють чи сприяють доведенню товарів від конкретного виробника до кінцевого споживача.
Логістичний ланцюг - це лінійно впорядкована множина учасників логістичного процесу, які здійснюють логістичні операції по доведенню зовнішнього матеріального потоку від однієї логістичної системи до іншої.
Логістичний сервіс - це сукупність нематеріальних логістичних операцій, які забезпечують максимальне забезпечення попиту споживачів в процесі управління логістичними потоками, при оптимальному рівні затрат.
Логістичний цикл - інтервал часу між оформленням замовлення на постачання товарів, постачання засобів виробництва і доставкою замовленої продукції на склад споживача.
Логістичні витрати - Затрати на виконання логістичних операцій (складування, транспортування і т.д.; збір, зберігання і передача даних про замовлення, запаси, поставки і т.д.).
Логістичні інформаційні системи - являють собою відповідні інформаційні мережі, які функціонують починаючи з вивчення вимог замовника, і охоплюють системи постачання, виробництва та розподілу.
ЛП (LP) логістична концепція - логістична концепція "lean production" (худе виробництво). Сутність даної концепції виражається у творчому поєднанні наступних основних компонентів: високої якості; маленьких розмірів виробничих партій; низьких рівнів запасів; висококваліфікованого персоналу; гнучкого устаткування. Ця концепція вимагає набагато менше ресурсів, ніж масове виробництво - менше запасів, менше часу на виробництво одиниці продукції, менше втрат від браку, і все це тому що зведено до мінімуму виробничі партії і виробничий час.
Макрологістичні системи - це великі системи, які здійснюють управління матеріальними потоками і охоплюють декілька промислових, посередницьких, торгівельних і транспортних підприємств і організацій, які розташовані в різних регіонах або й країнах і основною метою яких є об'єднання зусиль всіх членів системи задля оптимізації логістичних процесів і отримання загального максимального соціально-економічного ефекту.
Матеріальний потік - це продукція (у формі вантажів, деталей, ТМЦ), яка розглядається в процесі виконання над нею різних логістичних (транспортування, складування, зберігання тощо) і (або) технологічних (механічна обробка, збирання тощо) операцій і віднесена до певного часового інтервалу.
Матеріальні запаси - це продукція виробничо-технічного призначення, шо перебуває на стадіях виробництва та обігу, а також вироби народного вжитку та інші товари, які очікують виробничого чи особистого споживання.
Мікрологістичні системи - являють собою певну групу внутрівиробничих логістичних систем, до складу яких входять технологічно пов'язані виробництва, об'єднані єдиною інфраструктурою (окремі виробничі та торгівельні підприємства, територіально-виробничі комплекси).
МРП-І (МRР-І) - це логістична система, яка складається з ряду процедур, визначальних правил і вимог, які переводять виробничий розклад в "ланцюг вимог", синхронізованих в часі, і запланованого забезпечення цих вимог для кожної одиниці запасу матеріалів, необхідних для виконання виробничого розкладу.
М'який логістичний сервіс - послуги, пов'язані з більш ефективною експлуатацією товару в конкретних умовах роботи споживача, а також розширенням сфери його використання.
Операція - 1) елементарна частина процесу функціонування економічної системи, стабільна по змісту із наявною самостійною ціллю. Характеризується множиною вхідних ресурсів, кількісних і якісних характеристик продуктів, які ми отримуємо в процесі ії виконання, а також допустимих технологічних дій; 2) сукупність дій, спрямованих на досягнення певної цілі.
Послуга - деяка дія, що приносить користь споживачу.
Потік - це сукупність об'єктів, що сприймаються як єдине ціле. Вона існує як процес на деякому часовому інтервалі і вимірюється як відношення абсолютних одиниць до певного періоду часу.
Поточні (регулярні) запаси - Основна частина виробничих і товарних запасів, які призначені для забезпечення неперервності процесу виробництва і збуту між двома черговими постачаннями, утворюються за умов нерівномірного і регулярного постачання через невідповідність обсягів постачання і разового споживання.
Принцип Парето - це певне правило, суть якого полягає в тому, що в процесі досягнення будь-якої цілі нераціонально приділяти рівну увагу об'єктам, які мають незначну віддачу і об'єктам, які є визначальними.
Розподільча логістика - це комплекс взаємопов'язаних функцій, які реалізуються в процесі розподілу матеріального потоку між різними покупцями.
Розподільча мережа - сукупність каналів розподілу.
РП (RP) концепція - логістична концепція "requircments / resource planning)) (планування потреб в матеріалах/ресурсах) - на даній концепції засновані такі логістичні системи у виробництві і постачанні, як MRP І (система планування потреб у матеріалах), MRP П (система виробничого планування потреб ресурсів), і в дистрибуції - DRP І (система планування розподілу продукції), DRP II (система планування розподілу ресурсів).
Система - (від грец. - ціле, утворене з частин; об'єднання) це множина елементів, які пов'язані один з одним і утворюють визначену цілісність.
Система доставки "точно-вчасно" (ЛТ) - це система виробництва і доставки комплектуючих або товарів до місця виробничого споживання продажу в торгівельній мережі в потрібній кількості і в потрібний час.
Система управління запасами - сукупність правил і показників, які визначають момент часу й обсяг закупівлі продукції для поповнення запасів.
Склади - це споруди, будівлі і різноманітні пристрої, які призначені для приймання, розміщення і зберігання, часткової переробки і пакування товарів, які надійшли до них, підготовки їх до споживання і реалізації споживачам.
Термінали - вантажообробні комплекси, які служать перевалочним пунктом перевезення вантажів, місцем формування партій товарів і виконують такі логістичні операції як: збір, завезення, розвезення, вантажопереробка в основному дрібних вантажопотоків, зберігання вантажів та інші елементарні логістичні операції
Технологічні операції - пов'язані із виробництвом матеріальних благ, в процесі яких відбувається якісне перетворення ТМЦ.
Точно-вчасно (ЛТ) концепція - логістична концепція "just-in-timc" (точно-вчасно). Ця концепція є найбільш широко розповсюдженою. її поява відноситься до кінця 50-х pp., коли японська компанія Тойота Моторе почала активно впроваджувати систему КАНБАН. Дана концепція базується на потенціальному виключенні запасів матеріалів, компонентів і напівфабрикатів у виробничому процесі.
Транспорт внутрішнього користування - внутрівиробничий транспорт, а також транспортні засоби всіх видів, які належать транспортним підприємствам. Вони є, переважно, складовою частиною певних виробничих систем і повинні бути органічно в них вписані.
Транспорт загального користування - складає окрему галузь народного господарства і може задовольняти потребу в перевезеннях будь-якої галузі народного господарства чи населення.
Транспортні запаси (запаси в дорозі) - запаси матеріальних ресурсів, незавершеного виробництва або готової продукції, які знаходяться в процесі транспортування.
Транспортні тарифи - це форма ціни на транспортні послуги, вони включають в себе: плату за перевезення вантажів; збори за допоміжні операції, пов'язані з перевезенням вантажів; правила нарахування плати і зборів.
Транспортування - це логістична функція, пов'язана з перемішенням матеріального потоку певним транспортним засобом в логістичному ланцюгу, яка складається з множини логістичних операції, включаючи експедиційне обслуговування, вантажопереробку, упаковку, передачу прав власності на товар, страхування, охорону тощо.
ТУЯ (TQM) концепція - макрологістичні концепція "totaI quality management)) (тотальне управління якістю). В даній концепції вирішується завдання щодо якості виробничого процесу, товарів та загального сервісу. TQM передбачає повну відповідність усього вище переліченого: стандартам, призначенню, вартості і прихованим потребам. Тягнучі системи - це такі системи організації виробництва, в яких деталі і напівфабрикати подаються на наступну технологічну стадію з попередньої по мірі необхідності, а тому жорсткий графік відсутній.
Фінансовий потік в логістиці - це спрямований рух фінансових засобів, необхідних для забезпечення ефективного руху визначеного матеріального потоку, які циркулюють як в логістичній системі, так і за її межами (за умови їх прив'язки до цієї системи).
Штовхаюча логістична система - це система організації виробництва, в якій деталі, компоненти і напівфабрикати подаються з попередньої технологічної операції на наступну відповідно до попередньо розробленого виробничого графіка.
XYZ-аналіз - це спосіб нормування і контролю за станом запасів, який полягає в розділенні номенклатури товарно-матеріальних цінностей, які підпадають під реалізацію, на три нерівномірних підмножини в залежності від ступеню рівномірності попиту і точності прогнозування.


Офлайн
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re:ЛОГІСТИЧНИЙ СЕРВІС - ЛЕКЦІЯ
ПовідомленняДодано: 07 грудня 2015, 18:21 

З нами з: 07 січня 2010, 15:12
Повідомлення: 88
Прізвище: Буднікевич
Ім'я: Ірина
Спеціальність: Маркетинг
ЛОГІСТИЧНИЙ СЕРВІС
1. Поняття та значення логістичного сервісу.
Логістичний сервіс нерозривно пов’язаний з процесом розподілу і являє собою комплекс послуг, що надаються в процесі поставки товару.
Поняття логістичного сервісу визначається як сукупність нематеріальних логістичних операцій, які забезпечують максимальне забезпечення попиту споживачів в процесі управління логістичними потоками, при оптимальному рівні затрат.
Основною проблемою, яку вирішує логістика в процесі надання послуг є визначення оптимального співвідношення між затраченими на сервіс ресурсами і отриманим від цього ефектом. Надання максимально можливого обсягу сервісу, який забезпечив би більшу конкурентоспроможність товарів, може сприяти зниженню загальної конкурентоспроможності фірми і бути економічно не вигідним. Саме тому повне сервісне забезпечення товарів зустрічається на практиці вкрай рідко.
Основним споживачем логістичного сервісу є споживач матеріального потоку або готової продукції. Сервісні послуги в основному надаються постачальником, експедиторською фірмою або іншим логістичним посередником.
Логістичний сервіс функціонує на основі шести основних принципів:
• обов'язковість пропозиції - будь-який товар в процесі продажу обов'язково супроводжується певним рівнем сервісу;
• е необов'язковість використання - рішення про доцільність і ступінь використання сервісу повинен приймати сам покупець;
• еластичність - набір послуг, що надаються, повинен бути максимально широким і здатним до різноманітних комбінацій;
• зручність - логістичні послуги повинні бути максимально під-лаштовані під потреби і специфіку покупців;
• раціональна цінова політика - сервіс не повинен бути джерелом прибутку, а лише засобом для його максимізації;
• інформаційна віддача - в процесі надання логістичних послуг повинна існувати система зворотного зв'язку з покупцями, в якій повинні враховуватися відгуки, претензії та пропозиції покупців"
Зокрема, на Заході широко використовуються поняття “логістика сервісного відгуку” (SRL), що визначається як процес координації логістичних операцій, необхідних для надання послуг найефективнішим щодо витрат і задоволення запитів споживачів способом. SRL – підхід є найчастіше основним стратегічним елементом менеджменту багатьох закордонних фірм, які надають послуги. Критичними елементами цього підходу є приймання замовлень на послуги і моніторинг надання послуг. Як і матеріальні потоки, потоки послуг поширюються у певному середовищі доставки (для готової продукції – у розподільній мережі), у якій існують ланки логістичної системи, логістичні канали, ланцюги тощо. Цю мережу потрібно побудувати так, щоб з максимальною ефективністю задовольняти вимоги клієнтів щодо рівня обслуговування. Прикладами подібних мереж є мережі станцій технічного обслуговування і пунктів автосервісу автомобілебудівних фірм, мережі передпродажного і післяпродажного сервісу більшості фірм, які виробляють промислові електропобутові товари тощо.
Об’єктом логістичного сервісу є різні споживачі матеріального потоку. Здійснюється логістичний сервіс або самим постачальником, або експедиторською фірмою, що спеціалізується у сфері логістичного обслуговування. Природа логістичної діяльності передбачає можливість надання споживачу матеріального потоку різноманітних логістичних послуг.

2. Види логістичного сервісу
Загалом усі роботи й операції в сфері логістичного обслуговування можна класифікувати за такими ознаками:
1. За часом здійснення:
а) послуги передпродажного характеру – це роботи й операції з формування попиту на логістичне обслуговування. До них належать: консультації, демонстрації (у деяких випадках – пробне використання);
б) логістичні послуги в процесі реалізації – надаються під час реалізації товарів. Вони забезпечують ефективне просування матеріальних потоків і доставку продукції до місця призначення, суворо дотримуючись замовлень споживачів. До них належать: наявність товарних запасів на складі, підбір та комплектація партій постачань, пакування, маркування, формування вантажних одиниць, надання інформації про проходження вантажів, роботу із забезпечення надійності постачань;
в) логістичні послуги післяпродажного характеру. До них належать: послуги із гарантійного обслуговування, послуги із забезпечення запасними частинами, зобов’язання щодо розгляду претензій покупців, забезпечення зворотних потоків, забезпечення обміну продукції тощо.
2. За змістом робіт: а) жорсткий сервіс – включає послуги, пов’язані із забезпеченням працездатності, безвідмовності й погоджених параметрів експлуатації товару; б) м’який сервіс – послуги, пов’язані з ефективнішою експлуатацією товарів в конкретних умовах роботи споживача, а також роз- ширенням сфери його використання.
3. По відношенню до споживача: а) прямий сервіс – включає послуги, спрямовані на безпосереднього споживача; б) непрямий сервіс – послуги, які безпосередньо не стосуються такого споживача. Характерною ознакою послуг є те, що вони мають системний характер.
4. По ступеню адаптивності до споживачів: стандартизований сервіс - включає в себе типовий пакет послуг, потребу в яких клієнти відчувають найчастіше; індивідуальний сервіс - формуються пакетом послуг, які опираються на специфіку потреб клієнтів.
5. По формі організації: сервіс, який реалізується власними зусиллями; сервіс, який організовується Ь залученням третьої сторони; сервіс, організований по принципу самообслуговування.
6. По масштабу: локальний; регіональний; національний; міжнародний.

3. Формування та оптимізація логістичного сервісу
Найекономічнішою є елементарна схема логістичного обслуговування: один продуцент (виробник, спеціалізований посередник) – один клієнт. Проте така схема існує лише в окремих випадках. Як правило, постачальники мають складні схеми реалізації і поставок готової продукції, коли транспортно-експедиційні зв’язки здійснюються одночасно з декількома клієнтами (споживачами). У такій ситуації структури, що здійснюють сервісне логістичне обслуговування, повинні розв’язувати дві групи завдань, які утворюють так званий мікро- і макрорівень сервісу.
Мікрорівень логістичного сервісу – це організація, структура і якість обслуговування конкретних споживачів, а також оперативне управління логістичною діяльністю і необхідними для цього інфраструктурними елементами.
Макрорівень логістичного сервісу являє собою розподіл замовників по зонах їх агрегування, сегментах цільового ринку, а також розроблення стандартів обслуговування, стратегічне планування, інвестиції, реалізацію загальної політики діяльності на ринку логістичних послуг. Отже, послідовність дій, які уможливлюють сформувати систему логістичного сервісу, є такою:
Зображення
Проблема оптимізації об'єму логістичного сервісу полягає у визначенні кількості та рівня надання послуг за якого затрати на надання та обслуговування цих послуг будуть мінімальними. Оптимальний обсяг рівня сервісу можна визначити шляхом побудови кривої, яка відображає поведінку затрат і доходів в залежності від зміни рівня сервісу (рис.2).
Зображення

Незважаючи на наявність значної кількості інструментів забезпечення відповідного рівня сервісу логістичних операцій та методів його визначення, ми не можемо отримати максимально точні дані про рівень сервісу в тій чи іншій організації, що пояснюється рядом особливостей логістичного сервісу у порівнянні із продуктовими характеристиками. До них належать:
• невідчутність сервісу - постачальникам сервісу важко пояснити, що саме вони пропонують покупцям, до моменту покупки, так само як і покупцям важко оцінити рівень сервісу;
• покупець часто приймає безпосередню участь у виробництві послуг, в деяких випадках виробництво послуги є неможливим без покупця;
• час і місце виробництва послуг співпадають із часом і місцем споживання послуги, відповідно вони не можуть транспортуватися і складуватися;
• покупець ніколи не стає власником самої послуги - тільки її результатом;
• сервіс - це діяльність, яку неможливо спожити до моменту виробництва і купівлі;
• сервіс часто складається із системи менших (субсервісних) операцій.
Логістичні витрати починають формуватися на мікрологістичному рівні. Враховуючи маркетинговий мікс, концепція логістики спрямовує діяльність фірм, компаній на мінімізацію сукупних витрат. З цією метою рекомендується обережність у поводженні з мінімізацією часткових витрат. Логістичний сервіс характеризується трьома найважливішими показниками: корисністю, оперативністю, якістю. Логістичні витрати і логістичний сервіс, як правило, перебувають у прямо пропорційній залежності.
Якісний сервіс завжди є дорогим, і зростання витрат переважно тільки поліпшує його. Логістичними потрібно вважати витрати, що пов’язані з рухом МР від первинного джерела їх виникнення до кінцевого споживача. Абсолютно точний їх розрахунок є дуже складним, оскільки сучасна теорія і практика бухгалтерського обліку “проходить мимо” таких затрат.


4. Методика визначення рівня логістичного сервісу
Визначення рівня логістичного сервісу с важливим з позиції можливої оптимізації прибутку, оскільки, як уже зазначалося, тільки одне значення рівня сервісу дає можливість отримувати максимальний прибуток. В цьому контексті надання як повного комплексу послуг так і незначної його частини є економічно не вигідним. Виходячи з цього, показник рівня логістичного сервісу є відносним показником, який виражається у відсотках від всього можливого сервісу, який може бути наданий по окремій товарній позиції. Розрахунок цього показника виконується за формулою
η= m / M × , (1) де ŋ – рівень логістичного обслуговування; m – кількісна оцінка 100 %фактично наданого обсягу логістичного сервісу; M – кількісна оцінка теоретично можливого обсягу логістичного сервісу.

Для оцінки якості логістичного обслуговування застосовують такі критерії: – надійність поставки; – повний час від отримання замовлення до поставки партії товарів; – гнучкість поставки; – наявність запасів на складі постачальника; – можливість надання кредитів тощо.
Починаючи від 70 % і вище за витрати на сервісне обслуговування ростуть експоненціально залежно від рівня обслуговування і досягти рівня 90 % збільшення об'єму логістичного сервісу стає невигідним. При цьому зниження рівня обслуговування веде до збільшення втрат, викликаних погіршенням якості сервісу. Завдання логістичної служби полягає в пошуку оптимальної величини рівня обслуговування.
Для оцінки якості логістичного обслуговування застосовуються наступні критерії: o гнучкість постачання; o надійність постачання; o тривалість виконання замовлення.
Гнучкість постачання характеризує міру задоволення побажань клієнта про зміну первинних умов постачання без порушення узгодженого терміну виконання замовлення. Сюди відносять можливість зміни форми або способу передачі замовлення, виду тари і упаковки в порівнянні зі встановленими у рамках специфікації замовлення та ін.
Надійність постачання визначає здатність постачальника дотримувати обумовлені договором терміни виконання замовлення. Істотним чинником, що впливає на надійність постачання, є наявність передбачених договором зобов'язань (гарантій), через які постачальник несе відповідальність за порушення термінів постачання.
Тривалість виконання замовлення характеризує календарний період з моменту отримання замовлення до постачання партії товарів споживачеві. Тривалість виконання замовлення включає час оформлення замовлення, виготовлення (якщо замовлені товари відсутні на складі), упаковки, відвантаження і доставки споживачеві.
Важливим резервом, що сприяє вдосконаленню сервісного логістичного обслуговування є післяпродажне обслуговування. Воно по своїй суті є комплексом послуг з технічного обслуговування товарів впродовж усього терміну їх експлуатації" інформуванню і навчанню споживачів.
Логістичне обслуговування в післяпродажний період включає наступні основні заходи:
o визначення послуг, що надаються клієнтові посла продажу товару;
o встановлення порядку післяпродажного обслуговування в ході обговорення умов його постачання;
o підготовку і випуск необхідної технічної документації, навчання користувачів товарів;
o реалізацію запасних частин, а також інструментів і вимірювальних приладів, що дозволяють здійснювати догляд за товарами, що поставляються;
o управління процесом логістичного обслуговування шляхом прямого його здійснення або за допомогою контролю за якістю обслуговування, що проводиться субпідрядниками, дистриб'юторами або самими клієнтами;
o визначення і можливу підготовку необхідної інфраструктури і приміщень для зберігання запасних частин і проведення ремонтних робіт;
o управління транспортними засобами, погрузоразгрузочньїми роботами, тимчасовим складуванням і упаковкою в ході переміщення запасних частин, а також пересуваннями обслуговуючого персоналу.
Стан і перспективи розвитку логістичного сервісу на сучасному етапі здійснюються в багатьох напрямах. Основні з них:
1. Значний внесок в забезпечення високої надійності логістичної системи обслуговування роблять різні системи автоматизованого контролю переміщення вантажів.
2. У світі активно впроваджується система контролю місцезнаходження транспортних засобів.
3. Важливу роль відіграє оснащення транспортних засобів радіо- телефонним зв’язком, іншою електронною технікою, а також створення загальнонаціональних комп’ютерних мереж з контролю за переміщенням вантажів.
4. На базі ЕОМ і нових засобів зв’язку створюються системи забезпечення безпеки руху транспортних засобів.
5. Розширюється використання автоматизованих систем координації вантажоперевезень декількома видами транспорту.
6. Широке розповсюдження отримала спеціалізація засобів транспорту, транспортних і складських об’єктів.


Офлайн
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ІСПИТУ З КУРСУ “ЛОГІСТИКА”
ПовідомленняДодано: 07 грудня 2015, 18:33 

З нами з: 07 січня 2010, 15:12
Повідомлення: 88
Прізвище: Буднікевич
Ім'я: Ірина
Спеціальність: Маркетинг
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ІСПИТУ З КУРСУ “ЛОГІСТИКА” :cry:

1. Поняття і сутність логістики. Етапи розвитку логістики.
2. Сучасна концепція логістики.
3. Мета, завдання та функції логістики. Взаємозв’язок логістики з маркетингом. Види логістики.
4. Матеріальний потік і його характеристики. Види матеріальних потоків.
5. Сутність і види логістичних систем.
6. Сутність і завдання закупівельної логістики. Завдання «зробити або купити».
7. Вибір постачальника.
8. Визначення економного розміру замовлення.
9. Система постачань «точно у термін» в закупівельній логістиці.
10. Поняття виробничої логістики. Традиційна і логістична концепція організації виробництва. Підходи до управління матеріальними потоками у виробничій логістиці.
11. Логістична концепція «MRP».
12. Мікрологістична система KANBAN.
13. Мікрологістична концепція «оптимізована виробнича технологія».
14. Мікрологістична концепція «худе виробництво».
15. Поняття розподільчої логістики. Задачі розподільчої логістики.
16. Логістичні канали і логістичні ланцюги.
17. Сутність і задачі транспортної логістики. Вибір виду транспортного засобу.
18. Складання маршрутів руху транспорту. Транспортні тарифи і правила їх застосування.
19. Поняття матеріального запасу та необхідність створення матеріальних запасів. Види матеріальних запасів.
20. Загальна характеристика систем контролю стану запасів та параметри основних систем стану запасів. Визначення розміру запасів та нормування запасів. Взаємозв’язок управління запасами з іншими функціями логістики.
21. Поняття, види і функції складів.
22. Склад як елемент логістичної системи.
23. Склад як самостійна логістична система.
24. Поняття логістичного сервісу та формування системи логістичного сервісу.
25. Рівень логістичного сервісу та залежність витрат на сервіс від рівня сервісу.
26. Залежність обсягу продажу від рівня сервісу.
27. Визначення оптимального обсягу рівня логістичного сервісу.
28. Критерії якості логістичного сервісу.
29. Інформаційні потоки у логістиці.
30. Принципи організації логістичної інформації.


Офлайн
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Приклади задач
ПовідомленняДодано: 13 грудня 2015, 15:30 

З нами з: 07 січня 2010, 15:12
Повідомлення: 88
Прізвище: Буднікевич
Ім'я: Ірина
Спеціальність: Маркетинг
1. З метою зміцнення позиції на ринку керівництво гуртової фірми прийняло рішення розширити торговий асортимент. Вільних фінансових засобів, необхідних для кредитування додаткових товарних ресурсів, фірма не має. Перед службою логістики поставили задача посилення контролю товарних запасів з метою скорочення загального обсягу коштів, заморожених у запасах. Торговий асортимент фірми, середні запаси за рік, а також обсяги продажів по окремих кварталах представлені в табл. Диференціювати асортимент за методом АВС. Скористатися наступним алгоритмом: у групу А включають 20% позицій упорядкованого списку, починаючи з найбільш значимої; у групу В включають наступні 30% позицій; у групу С включають ті позиції, що залишилися.
2. Визначте гарантійний запас у системі з фіксованим розміром замовлення, якщо відомо, що річна потреба в матеріалах – 1550 шт., число робочих днів в році – 226, оптимальний розмір замовлення – 75 шт., час поставки – 10 днів, можлива затримка постачання – 2 дня.
3. Підприємство оптової торгівлі реалізує запасні частини до автомобілів певної марки. Загальна номенклатура запасних частин для автомобілів даної марки нараховує 2000 видів, з яких на підприємстві постійно наявні 500 видів. Який рівень сервісу підприємства ?
4. Для оцінки постачальників А, Б, В і Г використовуються критерії: ціна (питома вага критерію – 0,5), якість (0,2) та надійність постачання (0,3). Оцінка постачальників за результатами роботи у розрізі перерахованих критеріїв (десятибальна шкала) приведена в табл. Визначте, якому постачальнику слід віддати перевагу.
5. У пунктах А і В знаходяться заводи, що виробляють цеглу, в пунктах С і D – кар’єри, які постачають їх піском. Заводу А необхідно 40 т піску, заводу В – 50 т. Кар’єр С може перевезти 70 т піску, а кар’єр D – 30 т. Сплануйте перевезення так, щоб витрати на перевезення були мінімальними. Умови задачі подані в табл.
6. У таблиці наведено загальний список послуг, які фірма може надати в процесі постачання товарів, а також час, необхідний для надання кожної окремої послуги. Фірма фактично надає послуги № 2, 4, 5, 6 і 8. Визначте, який рівень сервісу надається фірмою.
7. Річна потреба в матеріалах 1550 шт., число робочих днів у році – 226 днів, оптимальний розмір замовлення – 75 шт., час постачання – 10 днів, можлива затримка постачання – 2 дні. Визначити параметри системи з фіксованим розміром замовлення.


Офлайн
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
 Сторінка 1 з 1 [ 7 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Вперед:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB